Типи житла – плюси та мінуси

НОВОБУДОВА. Плюси. Головний плюс новобудов, через який в більшості випадків в них і купують квартири, – сучасне планування.

Типи житла - плюси та мінуси

Там не буде п’ятиметрової кухні і коридору-пенала, та і загальний метраж навіть в панелях більше, чим в будинках хрущовських і брежнєвських часів. Крім того, в новобудові, природно, нові комунікації. І менше шансів зіткнутися з ситуацією, коли, купивши сучасну пральну машину, ви виявляєте, що не можете нею користуватися, оскільки вирубується електрика у всьому домі.
У квартири в новобудові немає юридичної «історії» – до вас у неї не було власників. А відповідно немає небезпеки, що виникнуть якісь юридичні проблеми з колишніми власниками або «скривдженими» членами їх сімей і вам доведеться тягатися по судах, доводячи, що ви добросовісний покупець.

Мінуси 
В більшості випадків новобудови купуються ще на етапі будівництва. Або, якщо навіть будинок вже побудований, його встигають розпродати до оформлення всіх необхідних документів. Іншими словами, від моменту, коли ви сплатите гроші, до того, як отримаєте свідоцтво про право власності і нарешті вважатиметеся повноправним власником квартири де-юре, пройде якийсь час. І часто цей період затягується.
У чому проблема? Наприклад, в тому, що в квартирі, фактично вже вами купленій, прописатися ви не можете.
Як правило, новобудови – за винятком не найдешевших житлових комплексів – будуються в районах, віддалених від центру. У невеликих городках ця обставина не дуже істотна. А ось в мегаполісах у новоселів по декілька годинника в день може йти на боротьбу з транспортом. До того ж, якщо ви купуєте квартиру в районі масової забудови, майже напевно якийсь час доведеться пожити на будмайданчику – поки мікрорайон нарешті повністю добудують і окультурять.
Часто новобудови здаються без обробки – навіть найскромніший варіант ремонту в цьому випадку обходиться в копієчку.

СВІЙ БУДИНОК В МІСТІ. Плюси 
Ви – сам собі господар, немає сусідів знизу, зверху і збоку, як в будь-якій, хоч вторинній, хоч первинній, багатоповерхівці.
Крім житла, ви ще володієте і землею, на якій стоїть будинок, – вона тільки ваша, а не «колгоспна», як в багатоповерхівці, де прибудинкова територія – загальна власність мешканців – власників квартир.

Мінуси 
Незалежно від того, купуєте ви індивідуальний житловий будинок на первинному або вторинному ринку, вас чекає значно більше головного болю з документами, чим при покупці квартири в багатоповерхівці. Плюси окремого будинку в цьому випадку виявляються його мінусами: ви купуєте і житло, і землю – і на все це господарство повинні бути правильно оформлені папери! У 80% випадків у номінальних власників будинків що-небудь виявляється не оформлено, оформлено не так або потребує дооформлении відповідно до нині чинного законодавства.
Обслуговування приватного будинку, за визначенням коштує істотно дорожче, ніж квартири.

КВАРТИРА Б/У. Плюси
Вторинне житло – шанс поселитися в старих, облаштованих районах, із зеленню і без виду з вікна на будівельні крани.
Ви не купуєте кота в мішку, як у випадку з новобудовою. Знайомлячись з передбачуваним новим місцем проживання, можна оцінити і вигляд з вікна, і стан двору, і близькість до магазинів, і майбутніх сусідів. Чи виникнуть у вас транспортні проблеми (пробки, автобус рідко ходить і т. п.), також реально з’ясувати ще до покупки квартири.

Мінуси 
«Радянські» планування: малогабаритні кухні, тісні санвузли і т.п. Звичайно, і на вторинному ринку зустрічаються такі «вічні цінності», як добре відомі «сталінки», що збереглися, але це швидше виключення, чим правило.

Необхідно ретельно перевіряти юридичну «чистоту» житла – щоб уникнути проблем із заперечуванням операції. Здійснити таку перевірку можуть тільки фахівці.
Комунікації можуть виявитися старими. І який би суперевроремонт ви не зробили у себе в квартирі, ваше життя буде не дуже комфортним, якщо в самому будинку стара проводка і іржаві водопровідні труби.
Ще одне проблемне місце в будинках радянської споруди – стан під’їздів і дворів. Якщо будинок не кооперативний або в минулі часи не належав якійсь «інтелігентній» установі, швидше за все, під’їзд буде вічно брудним і т.п.

Схожі новини...

Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Счетчик PR-CY.Rank Наш сайт в каталоге manyweb.ru