Система опалення в будівництві будинків

Питання проектування систем опалення при будівництві житлових будинків повинні вирішуватися на початковій стадії проектування самого будинку.

Система опалення в будівництві будинків

При цьому необхідно враховувати безліч факторів, що впливають на функціональність обладнання та раціональне використання різних матеріальних ресурсів. Підбір та розрахунок системи опалення краще всього довірити фахівцям, які зможуть дати гарантію на безпечну, безперебійну роботу встановленого обладнання та його подальше сервісне обслуговування. Тим більше, що деякі специфічні розрахунки, такі як розрахунок кожухотрубного випарника або розрахунок повітряного теплообмінника грамотно можуть зробити тільки професіонали.

Перш за все, необхідно визначитися з вибором палива, на якому буде працювати опалювальна система. Якщо селище або район, в якому планується будівництво будинку, газифікований, то питання щодо вибору палива можна вважати вирішеним. За відсутності газу в якості палива можна використовувати вугілля, дрова, дизельне паливо, відпрацьоване масло або скраплений газ, що поставляється в балонах. У деяких випадках стає вигідним опалювати будинок за рахунок електричної енергії.

На підставі обраного виду палива можна підібрати обладнання, яке буде відповідати необхідним технічним характеристикам, а також умов експлуатації. Залежно від використовуваного виду палива існують певні вимоги до приміщення котельні, конструкції димоходу, організації подання та зберігання запасів палива. У будь-якому випадку необхідно враховувати можливість подальшого переходу від використовуваного виду палива на магістральний газ.

Розрахунок системи опалення стає можливим після проектування планів поверхів житлового будинку. Інженер, що виробляє розрахунок, враховує розміри дверних і віконних прорізів, товщину стін, висоту приміщень і навіть матеріал, з якого буде побудований будинок. Розрахунок системи опалення складний і вимагає обліку безлічі чинників. Приблизний розрахунок не має сенсу. При розрахунку системи необхідно виробляти техніко-економічне порівняння обладнання, яке може бути використане в проекті. Таким чином, можна визначити оптимальний варіант, відповідний даному проекту будинку і даними зовнішніх умов.

У висновку слід зауважити, що при проектуванні і розрахунку систем опалення необхідне узгодження їх у відповідних органах. Приміщення, відведені під влаштування опалювальних котлів, повинні відповідати певним стандартам, що забезпечують безпечну роботу устаткування.

Схожі новини...

Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Счетчик PR-CY.Rank Наш сайт в каталоге manyweb.ru