Етапи будівництва будинку

Багато людей, бажаючи скоріше переїхати у власний будинок, випускають з уваги важливість підготовчого етапу і беруться за будівництво, в процесі якого з’ясовується, що деякі деталі, а деколи дуже значущі, вже виправити не можна. Пропонуємо ознайомитися з декількома короткими порадами і основними рекомендаціями для охочих побудувати будинок.

етапи будівництва будинку

Не варто починати будівництво без наявності добре продуманого і грамотного проекту, що включає розраховані фундаменти, перекриття, дах і докладний кошторис.

Етапи будівництва необхідно визначити з архітектором. Зміни проекту в процесі будівництва найчастіше ведуть до зростання вартості будинку.

Не приступайте до будівництва, не маючи достатньо засобів на запланований об’єм робіт, оскільки ціна недобудованої коробки будинку може виявитися навіть нижче очікуваного.

Основними у вартості будинку будуть витрати на зведення фундаменту, дах і на внутрішню обробку. З урахуванням цього найбільш економічним в перерахунку на 1 м2 загальної площі є будинок, що складається з цокольного, першого і мансардного поверхів.

При зведенні стін зверніть увагу на несучі і  теплопровідні властивості матеріалу. Наприклад, при використанні цегли стіна товщиною 51 см вимагає додаткового зовнішнього утеплення. Інакше в майбутньому значно підвищуються витрати на обігрів будинку. Вибираючи штукатурку з утеплювачем як зовнішню обробку будинку, не забувайте про правильну нормативну витрату склеювальних сумішей. В цілому, технологічно правильно і добре зроблена штукатурка — річ вельми дорога. При використанні обробної (лицевої) цегли, щоб уникнути зміни кольору і появи білого нальоту на стінах необхідне використання спеціалізованих просочень.

В більшості випадків міжповерхові бетонні пояси просто необхідні. У варіанті облаштування перекриття бетонними плитами ПК не забувайте про обов’язкове їх анкерування. Для несучих конструкцій намагайтесь використовувати стандартні елементи заводського виробництва (плити, балки і т.п.). Виготовлення на місці монолітних перекриттів, балок і т.п. веде до дорожчання.

При облаштуванні даху потрібно враховувати, що оптимальна товщина утеплювача для нашого клімату повинна бути 150 мм. Використання паро- і гідробар’єрних плівок і облаштування повітряного вентиляційного прошарку необхідне, оскільки підвищення вологості утеплювача на 3 % по відношенню до власної маси погіршує його теплопровідність на 50 %.

У випадку складного і, особливо, мансардного даху використання металочерепиці економічно невигідно: розкрій здійснюється за ваш рахунок і приводить до збільшення ціни квадратного метра матеріалу; металочерепиця «шумить» під час дощу.

Плюсом бітумної черепиці є її «безшумність» і відсутність додаткових елементів, які значно збільшують вартість квадратного метра даху. Бажано використовувати як додаткову вирівнюючу і гідроізолюючу прокладку склорубероїд, а у разі перевищення нахилу даху більше 30 градусів, використання цього матеріалу просто необхідне. Особливу увагу при покупці черепиці приділіть ідентичності геометричних розмірів плит.

При виборі обробки (гіпсокартон, сайдинг, вагонка і т.п.) пам’ятаєте, що в остаточну вартість повинен входити весь комплекс матеріалів і робіт.

Схожі новини...

Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Счетчик PR-CY.Rank Наш сайт в каталоге manyweb.ru