Протікання покрівлі завжди аварійна ситуація. Весна найнебезпечніша з цієї точки зору пора року, оскільки відбувається танення великої кількості снігу. Але і влітку текти дахи також можуть під час сильних дощів.
Вода при витік даху завжди несе не тільки неприємності, але реальну загрозу. Наприклад, при намоканні стін можливо замикання електропроводки. Постійне намокання матеріалів мають пористу структуру (деревини, газосилікатного блоку) приводь до утворення цвілі і грибка.
У разі локального характеру течі цілком можливо поставити «діагноз» самим. Підніміться на горище і зробіть аналіз стану кроквяної системи, статевого настилу. Необхідно знайти розлучення або темні плями, який залишає волога.
Потім вивчите покрівлю на наявність зовнішніх пошкоджень, піднявшись сходами на скат даху. Перевірте цілісність покриву даху, огляньте склепіння і водостоки.
Розглянемо ремонт покрівлі на прикладі металочерепиці. У таких дахах причинами течі найчастіше є початкові помилки при кріпленні металочерепиці. Приміром, якщо перетягнути покрівельні саморізи, забути покласти прокладку під капелюх кріплення, порушити фарбувальне покриття, то все вище перераховане може призвести до швидкого утворення дірок у покрівлі.
Під час ремонту такого типу покриття покрівлі всі порушення цілісність слід забарвити в колір покриття. Всі зазори між полотнами, різні стики і Кроковоє з’єднання необхідно герметизувати за допомогою герметизуючого складу. У разі наявності дірок запаяти їх пластинами з оцинковки або ж замініть весь лист металочерепиці, при наявності на ньому великої кількості дірок.