Недоступне – доступне житло

Рахункова палата рекомендувала уряду ліквідувати Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву, оскільки відомство неефективно використовує бюджетні кошти і не виконує програму кредитування молодих громадян. У фонді визнають необхідність реформування. Експерти пропонують об’єднати всі державні структури, що займаються реалізацією житлових програм уряду.

житло

Як повідомили вчора в Рахунковій палаті, Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву, Мінрегіонбуд, Міносвіти та Мінсім’ї в 2009-2010 роках використовували з правопорушеннями бюджетні кошти на суму 190,1 млн грн, призначені для держпрограми забезпечення молоді житлом.

При цьому за 2002-2010 роки 140 млн грн кредитних коштів було вкладено в будівництво, яке заморозили, а 1080 сімей, які направили 227 млн ​​грн своїх і кредитних коштів в іпотеку, не змогли “своєчасно одержати житло або повернути кошти”. Тому глава Рахункової палати Валентин Симоненко рекомендував Кабміну “розглянути доцільність існування фонду, який не має до пільгового молодіжного кредитування ніякої причетності, а тільки споживає бюджетні кошти”. “Статус фонду дотепер залишається невизначеним. Завдяки чому фонд уникає сплати податків”, – заявив Валентин Симоненко.

Глава Держфонду Леонід Рисухін визнав необхідність його реформування. “Фактично аудит Рахункової палати підняв питання про необхідність реорганізувати правовий статус фонду. Положення, за яким розроблявся його статут, було схвалене 10 років тому. Багато пунктів застаріли. Ми самі ініціювали зміни законодавства і подали свої пропозиції до Кабінету міністрів”, – сказав він.

Претензії аудиторів пан Рисухін визнає, наприклад, щодо вкладення 140 млн грн в будівництво багатоквартирних будинків “з нуля”. “Дійсно, є близько 15 об’єктів, зокрема, у Київській і Харківській областях, будівництво яких було розпочато 2-3 роки тому. Ми проаналізували їх стан і попросили Кабмін допомогти розібратися, тому що вирішення цих проблем виходить за рамки нашої компетенції”, – повідомив Леонід Рисухін.

Проблеми виникли і з програмою пільгового кредитування молоді. У 2009 році держфонд припинив укладання договорів на компенсацію відсотків за іпотечними кредитами, фінансуючи лише чинні позики. “Погашення зобов’язань на 570 млн грн відбудеться тільки в 2020 році”, – відзначають аудитори. “Ми маємо намір відмовитися від реалізації програми, оскільки в бюджеті щорічно доводиться закладати мільйонні суми. При цьому вони не виділялися в повному обсязі, зокрема в 2009 році, і на початок 2010-го борг перед громадянами становив 62 млн грн, з них 15% було повернуто минулого року. Будемо докладати всіх зусиль, щоб погасити заборгованість цього року”, – пояснив Леонід Рисухін.

Президент Асоціації експертів з нерухомості WIDevelopment Микола Багаєв вважає, що знизити навантаження на бюджет дозволить об’єднання фонду та Державної іпотечної установи: “У нас, по суті, 2 відомства, які реалізують державні іпотечні програми. Їх об’єднання дозволить Кабміну щорічно економити істотні кошти”.

Схожі новини...

Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Счетчик PR-CY.Rank Наш сайт в каталоге manyweb.ru