Ремонт

Ремонт

Ви вирішили зробити ремонт будинку, квартири, офісу, але не визначилися, яким ви хочете бачити свій будинок і скільки коштів у це вкласти.

Ремонт

За виконання робіт з ремонту ви можете заплатити скільки завгодно. У принципі, можете взагалі не платити, а поклеїти шпалери і пофарбувати стелі самостійно.
Можете запросити приватного майстра, він візьме з вас дешево, але це не виходить, що вас задовольнить дизайн його смаку і якість добротної шабашки. Ви можете нічого не знати про опір ізоляції і точки витоку – не дивуйтеся підвищеній витраті електроенергії і періодичному вимиканню автоматів захисту, скрипливому паркетові, штукатурці що відвалюється , трубам що лопнули . Ви можете запросити “бригаду майстрів, що виконає будь-який ремонт”, результат може бути трохи кращим, але, як правило, після них звертаються до професіоналів.

Бажаєте одержати гідне місце відпочинку або роботи, з приємним і стильним інтер’єром – зверніться до дизайнера, його професія – створювати затишок для вас.

Якщо ви хочете мати гарантію ремонту, заощадити гроші (на переробку неякісного ремонту), нерви і час – зверніться до професійної будівельної фірми. Ви прекрасно усвідомлюєте як приємно зробити ремонт без нервів, швидко і якісно.

Скільки коштує ремонт?

Існує помилкова думка, що, знаючи розцінки будівельної фірми або фізичних осіб, можна самостійно визначити вартість ремонтних робіт, спираючись на отримані розцінки вибрати виконавця робіт і визначити вартість будівництва і ремонту будинку. Це не зовсім так:

По-перше – усі так звані розцінки мають чисто умовне значення, тому що вони залежать від багатьох факторів:

  • Обсягу виконуваних робіт
  • Складності робіт
  • Необхідної якості виконання
  • Місце ведення робіт
  • Термінів виконання

Особливості національного ремонту

Ремонт назрів давно і неминуче. І в душі ви вже упокорилися з його неминучістю. Але страх перед величезною кількістю проблем, з якими доведеться зіштовхнутися на цьому тернистому шляху, усе-таки набагато сильніший. Ви передчуваєте, що прирікаєте себе на болісний і не завжди успішний пошук гарних майстрів, що недорого беруть. Купа часу піде на дзвінки до ремонтних фірм і приблизно така ж мука очікує в зв’язку з покупкою якісних і не дуже дорогих матеріалів.

А взагалі, чи реально це – зробити недорогий, але якісний ремонт? Давайте розберемося. Ціль цієї статті, дорогі читачі, – заощадити ваш час і гроші, по можливості представивши об’єктивну ситуацію, що склалася сьогодні на ринку будівельних послуг і матеріалів.

Швидше за все, ваше рішення про ремонт не було спонтанним. Напевно, наважившись вступити в цей хвилюючий етап життя, ви загодя опитали родичів, друзів і сусідів, що пережили це стихійне лихо в недалекому минулому, після чого зрозуміли, що кількість варіантів на тему «Як зробити ремонт якнайкраще, заплативши якнайменше» дорівнює кількості опитаних. Ми теж внесемо свою лепту в цю дискусію, і, сподіваємося, ви матимете деяку користь з цієї статті.

Терміни

Почнемо, мабуть, з термінів. Як правило, майстри беруться відремонтувати квартиру «від і до» приблизно за 2 місяці. Але тут бувають «варіації на тему». Приміром, якщо ви в силу якихось обставин обмежені в термінах. Ситуація для вас, прямо скажемо, невигідна. Адже в даному випадку умови буде диктувати виконавець, виставляючи космічні націнки «за терміновість», включаючи до кошторису оплату понаднормових робіт, факт яких часто неможливо перевірити. Але ще гірше те, що така гонка чревата великою кількістю браку і недоробок. І у випадку чого майстри завжди зможуть звалити провину на хазяїна, що «підганяв» їх.

Якщо ж обмежені не терміни, а сума, якою ви розташовуєте, є сенс пошукати фахівця-універсала, здатного обробити квартиру, що називається, «під ключ». Тоді ви одержите можливість добре поторгуватися. Пояснюю: якщо ремонт роблять 3 – 4 чоловіка (приміром, два обробники, один сантехнік і один плиточник), то на кожного прийдеться сума від 300 до 800 доларів. І в кращому випадку ви зможете домогтися знижки від кожного не більш 6 – 7%. Якщо ж вашу квартиру приводить у божеський вид одна людина, він охочіше піде назустріч, уступивши 15-20% від первісної суми.

Тут ми підходимо до одного із найцікавіших і важливих питань: як вибрати майстра, щоб потім не було болісно боляче?

Справа майстра боїться

1. За рекомендацією
Найпростіший і на перший погляд самий надійний спосіб. Оскільки за якість роботи майстрів наче ручаються ваші гарні друзі, родичі або доброзичливі сусіди. Крім того, є прекрасна можливість прийти до них у гості – подивитися, постукати і пощупати реальні результати праці бригади, що рекомендується. Недолік один (він, до речі, рівною мірою відноситься і до приватників, і до співробітників будівельних фірм) – і на стару буває проруха.

2. По рекламних оголошеннях
Раджу не набирати цілий стос будівельних видань – газет типу «Ремонт в Рівне» або журналів «Будівництво», «Будівельний сезон» і т.д. Справа в тім, що рекламодавці – і фірми, і приватники – подають інформацію про себе відразу в кілька видань. Тому, роблячи капітальний обдзвон, ви можете потрапити в ту саму фірму або до того самого майстра не менш 5-6 разів. А це зрештою може стомити обидві сторони. Тому досить взяти один журнал і одну-дві газети. Запевняю вас, цього цілком достатньо, щоб знайти підходящий варіант або звіріти настільки, щоб замовити ремонт по тому номеру телефону, що виявиться останнім.

Будівельні фірми або приватники?

Ця дилема звучить майже як «бути або не бути?». Але вся штука в тім, що на несумлінність майстрів можна нарватися в обох випадках. Справа в тім, що будівельні фірми набирають людей серед тих же приватників, що дають свою рядкову рекламу в газетах або стоять біля будівельних ринків і магазинів з табличками «роблю ремонт». Так що професійні навички, як, утім, і їхня відсутність у «фірмових» робітників і в приватників найчастіше приблизно однакові. Однакова і ступінь відповідальності за свою роботу: при наявності відвертого браку і недоробок ні фірма, ні приватник просто не одержать від клієнта грошей.

Інша справа – брак, виявлений вже після остаточного розрахунку. Тут виникає питання: чи прийдуть майстри, «якщо раптом що»? А якщо навіть, допустимо, прийдуть, то за чий рахунок будуть усувати недоробки? Питання часто риторичне. Тому що, як з’ясувалося, навіть наявність офіційного договору з печаткою і підписом генерального директора фірми не є гарантією того, що її майстри примчаться до вас по першому виклику. Фірма може попросту припинити до цього часу своє існування, і висувати претензії не буде кому.

Але навіть якщо вона продовжує робити і процвітати, і майстри все-таки з’являться, то в більшості випадків прикладуть титанічні зусилля, щоб нічого не робити. Вони будуть переконувати вас, що паркет здувся, що відвалюються шпалера, тріщини на стелі – результат недбалого використання, несприятливих кліматичних умов і т.ін. А відповідно до умов договору такі недоробки безкоштовному усуненню не підлягають. У випадку вашої непохитної впевненості у власній правоті можна запросити незалежну будівельну комісію і подать позовну заяву в суд. Але часом буває простіше плюнути на все і викликати інших майстрів, нехай навіть і іноземців.

До речі, про цих «інших» майстрів. Я нічого не сказала про іноземні бригади будівельників, що активно працюють. Звичайно, якість їхньої роботи краще (хоча теж не завжди), але і ціни, відповідно, вище – у середньому приблизно в 1,5-2 рази.

Не потрапляйтеся на гачок

У практиці роботи будівельних фірм і майстрів-приватників існує ряд нехитрих вивертів, на які легко потрапитися недосвідченій людині.

Наприклад, у розмові по телефоні секретар, менеджер або диспетчер завзято обходить стороною питання про розцінки, переконуючи вас, що їхній зовсім неможливо назвати без огляду об’єкта. І ви змушені викликати фахівця на будинок. Частка правди в цьому є. Дійсно, не можна назвати точну суму, у яку обійдеться ремонт конкретної квартири, не бачачи її. Але зразкову ціну диспетчер сказати в змозі. Інший варіант розвитку подій: вам охоче говорять усі розцінки, причому досить низькі, і ви радісно викликаєте фахівця, «засвічуючи» свою адресу і телефон.

Розрахунок в обох випадках простий. По-перше, ви даєте свій контактний телефон, і якщо фірма не занадто церемониться з клієнтами, її співробітники будуть настирливо вам надзвонювати і наполегливо переконувати прийняти позитивне рішення. По-друге, ви залишаєте свою адресу. Що з цього може вийти? От лише одна історія з життя на цю тему. Якісь ремонтники-приватники через свій непрезентабельний вид не пройшли добір у причепливої клієнтки (до речі сказати, шкільної вчительки). Тоді лихі хлопці вирішили взяти її буквально змором. Вони притягли свій інструмент на сходову клітку і приблизно раз у півгодини дзвонили в квартиру і просили їх впустити. Загартована в спілкуванні з підростаючим поколінням дама вирішила проблему просто. Вона подзвонила в будівельну фірму з прийнятними цінами і попросила надіслати майстрів, причому обов’язково міцної комплекції. Ні, звичайно, ніякої бійки не було. Просто нові робітники відтіснили від дверей не минулий строгий добір бідолах.

Вихід у подібних ситуаціях наступний: у випадку відмовлення від послуг фірми, представник якої побував у вас і, виходить, знає ваш телефон і адресу, дайте йому недвозначно і твердо зрозуміти, що не будете співробітничати з його компанією. Якщо вас запитають про причину відмовлення, постарайтеся знайти вагомий довід.

Загалом, нюансів у справі вибору фірми і майстрів чимало, і готового рецепта успіху тут немає і бути не може. Отут уже як кому повезе. Раджу покладатися не тільки на рекомендації знайомих, але і на власну інтуїцію. Хоча і вона не завжди допомагає.

Послідовність проведення ремонту

Пропонована послідовність проведення ремонтно-оздоблювальних робіт зроблена нами на основі нашого багаторічного досвіду. Будемо раді, якщо ця інформація буде Вам корисна і дозволить уникнути багатьох помилок, виправлення яких може стати досить дорогим заходом.

Так звані “брудні” роботи краще зробити в першу чергу й одночасно.

Для “старих” квартир – це в першу чергу зламування і демонтаж віджиле своє століття стін і перегородок, зняття покриття зі стін і стелі.

У багатьох старих квартирах зберігся гарний паркет. У цьому випадку допоможе поліетиленова плівка, покрита зверху оргалітом, але в будь-якому випадку паркет прийдеться обновляти після ремонту.

Ще одна із самих великих робіт – заміна віконних блоків і пристрій віконних укосів і підвіконь.

Це краще зробити відразу, щоб запобігти пилу і бруду, який утвориться достатня кількість у процесі установки. Після установки вікон і підвіконь необхідно їх відразу упакувати поліетиленовою плівкою, підвіконня накрити оргалітом щоб уникнути подряпин.

Наступним етапом починаються роботи з прокладки електропроводки.

Для забезпечення електробезпечності і підвищення надійності проводку прокладають всередині металевих або пластикових труб. Труба захищає проводку від зовнішнього ушкодження дрилем, а також дозволяє замінити провід цілком, не розкриваючи стін і підлоги, просто протягши новий провід замість старого. Для того, що б проводка була “перетягуюча” у трубі повинно бути закладений спеціальний дріт.

Малярські роботи ведуться слідом за прокладкою електропроводки.

Необхідно ретельно продумати місця розташування вимикачів і розеток, їхня кількість повинна бути ретельно продумана заздалегідь.

Навіть якщо Ви робите ремонт самі або запросили знайомого фахівця, у будь-якому випадку варто накреслити схему електропроводки, де в стінах проходить схована проводка. Система надалі повинна бути готова до обслуговування у випадку відмовлень.

Крім електропроводки (220 В) прокладається телефонний кабель і здійснюється підводка телевізійного кабелю. Силовий кабель не слід прокладати разом з телефонним і антенним щоб уникнути наведень і перешкод. Особливо тонкий момент зв’язаний із прокладкою телевізійного кабелю. Часто для того, що б зробити в квартирі два (і більше) телевізори, просто “надійно припаюють” паралельно другий кабель, тим самим, знижуючи опір кабелю з 75 Ом до 37,5 Ом. У результаті якість зображення сильно погіршується, з’являється “сніг” на екрані, не приймається ряд програм і т.д.

Малярські роботи забирають найбільший час, тому їх виконують по можливості паралельно у всіх приміщеннях.

Це пов’язано з тим, що кожний шар шпаклівки, що накладається, повинний цілком просохнути, перш ніж продовжувати роботу. Але результат приголомшливий – абсолютно рівні стіни і стелю роблять приміщення об’ємнішим.

Роботи в санвузлі і кухні починаються паралельно з малярськими роботами.

Проводяться зварені роботи, штроблення і розведення труб у відповідності підводка під радіатори опалення, установлюються крани і кронштейни, самі радіатори не встановлюються.

Електропроводка в санвузлі повинна обов’язково мати заземлення. Якщо в будинку не передбачене розведення “землі”, провід заземлення можна підключити до корпуса стандартного щитка, де встановлений електричний лічильник.

Далі роботи в санвузлі йдуть за своїм планом:

  • Вирівнюються стіни,
  • Установлюється ванна,
  • Укладається плитка на стіни,
  • Монтується стеля й укладається плитка на підлогу.

В останню чергу встановлюються інші сантехнічні пристрої, змішувачі й аксесуари.

По закінченні прокладки електропроводки, установки підрозетників і розпаєчних коробок проводиться контроль напруги на всіх точках. Кінці проводки ізолюються й укладаються в підрозетники. На цьому етапі розетки і вимикачі не встановлюють, щоб не псувати їхній товарний вид.

Наступним етапом проводяться роботи з пристрою стяжки підлоги. Стяжку можна виконувати різним матеріалом – від звичайної кладочної цементно-піщаної суміші до підлог, що самовирівнюються.

Плюс простої суміші в її дешевизні, мінус – таку суміш набагато сутужніше вирівняти по обрії і час остаточного висихання такої стяжки складає близько 40 днів.

Наливні підлоги, що самовирівнюються є набагато більш дорогими, але дуже технологічними матеріалами. Вирівнювання відбувається майже “автоматично”, тобто заливається рідкий розчин суміші, що розтікається, і дає горизонтальну поверхню. Час остаточного висихання – 15 днів, тобто значний виграш за часом.

Система “тепла підлога” встановлюється в стяжку. У випадку неможливості застосування так званих “мокрих процесів”, застосовується технологія сухого вирівнювання.

Слідом за стяжкою встановлюються дверні коробки і двері.

Установка дверей повинна виробляється з урахуванням товщини майбутнього напільного покриття. Самі двері після монтажу можна зняти з петель і забрати на час ремонту або упакувати їх в поліетиленову плівку, щоб захистити від ушкоджень.

Паралельно можуть бути пофарбовані стелі і покладена плитка. Укладання плитки повинне здійснюватися на остаточно висохлу стяжку.

Завершення пристрою підлоги залежить від планованого покриття.

У більшості випадків стяжку покривають бітумною мастикою й укладають фанерні аркуші, притягаючи їх до підлоги саморізами. Для забезпечення щільного кріплення фанери і довгої служби підлоги без скрипу і спучування один лист фанери кріплять на 30-50 саморізів. Фанера дає додаткову тепло і звукоізоляцію. Після завершення монтажу фанери можна наклеїти шпалера під фарбування.

Якщо фінішним покриттям підлоги є штучний паркет, то в першу чергу укладається паркет, циклюється і покривається одним шаром лаку. Після цього виробляється наклейка звичайної шпалери, а потім паркет покривається іншими шарами лаку (у залежності від якості паркету і лаку). Дана послідовність пов’язана винятково з операцією циклювання, при проведенні якої утвориться велика кількість пилу. Незважаючи на те, що гарні цикловочні машини обладнані пилососом, достатня кількість пилу осаджується на навколишніх предметах, у тому числі і на стінах. Пил дуже їдкий і погано змивається, тому, щоб не зіпсувати шпалери їх наклеюють після циклювання, а щоб паркет не набрав надлишкову вологу, перед наклейкою шпалери його покривають одним шаром лаку.

У принципі основні роботи після цього можна вважати завершеними.
(Залишилося установити плінтуси, декоративні елементи, вимикачі і розетки, карнизи, навішати двері, лиштви та ін.)

Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика Счетчик PR-CY.Rank Наш сайт в каталоге manyweb.ru